• 6 rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć we Francji

  Autor:   |   8 lutego, 2016 Komentują 0

  O francuskich rozmowach z automatycznymi sekretarkami, strajkowaniu i zamiłowaniu do sera… czyli o tym, co zwróci naszą uwagę we Francji.

  Poniżej przedstawiamy Wam, 6 rzeczy, które mogą Was zaskoczyć we Francji:

  1. Serowe fascynacje

  Francuskie zamiłowanie do sera nie jest mitem, oni naprawdę mają bzika na jego punkcie! Około 500 rodzajów francuskiego sera podawanych jest na każdy możliwy sposób (na gorąco, na zimno, jako przekąska, na deser, w zupie, etc.) i o każdej porze dnia.

  2. Płacenie czekiem

  Czeki wielu z nas mogą wydawać się tworem całkowicie archaicznym, znanym nam jedynie z minimum kilkunastoletniej dawności filmów. Tymczasem we Francji czekami płaci się w supermarketach, maleńkich sklepikach osiedlowych, u lekarza, w sklepach internetowych, wpłatomatach… We Francji czeki są na porządku dziennym!

  3. Poczta głosowa i automatyczne sekretarki

  We Francji absolutną koniecznością jest przyzwyczajenie się do korzystania z poczty głosowej i automatycznej sekretarki! Francuzi wprost żyć bez niej nie mogą i jeśli osoba, z którą chcemy się skontaktować, nie odbiera telefonu, nigdy nie rozłączą się – ZAWSZE pozostawia wiadomość na poczcie głosowej.

  4. Strajki…

  Do ciągłych strajków we Francji zdążył przyzwyczaić się już każdy. Odwołany lot, zamknięte biura czy nawet stołówki w szkołach – nikogo to już nie dziwi. Strajk to francuski sposób na egzekwowanie swoich praw (a może niekiedy i swoista forma spędzania czasu wolnego?).

  5. Brud…

  Drogi Turysto, wiedz, że to właśnie śmieci często będą bohaterem drugiego planu zdjęć zrobionych w Paryżu. Nad tym punktem nie będziemy się rozwodzić – na temat tej niedoskonałości miasta zakochanych krążą bowiem legendy.

  6. Sklepy, sklepiki, butiki

  Paryż to miasto niezwykle klimatycznych, malutkich sklepików! Jest ich tutaj całe mnóstwo i każdy z nich dedykowany jest jakiemuś specjalnemu, nietypowemu towarowi: guziki, pudełka, makaroniki, świeczki, naczynia, starocie… Każdy w niepowtarzalnym stylu, każdy na swój sposób osobliwy i urzekający przechodniów.

  A Was co zaskoczyło we Francji? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

  TAGI: , , ,