• 8 rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć w Niemczech

  Autor:   |   8 stycznia, 2016 Komentują 0

  Czym jest currywurst i “z czym to się je”? O półkach uginających się pod ciężarem piwa, uciekających autobusach i innych rzeczach, które mogą nas zdziwić podczas pobytu w Niemczech.

  1. Niemieckie zamiłowanie do złocistego trunku jest faktycznie ogromne. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem zadziwiającej ilości piwa, które dodatkowo jest bardzo tanie! Zdziwić Cię może fakt, że zazwyczaj jego zakup jest bardziej opłacalny niż kupno butelki wody mineralnej!

  2. Autobusy nie zatrzymują się na wszystkich przystankach Pamiętaj także, że musisz zawczasu dać znać kierowcy, że chcesz wsiąść lub wysiąść.

  3. Currywurst to nie polski hot dog. Nie licz na sałatkę, pomidora, ogórka czy prażoną cebulkę. Niemiecki currywurst to po prostu bułka z kiełbasą.

  4. Bezdomnych w Niemczech jest wielu. Podobnie jak w innych częściach świata, zbierają oni środki na utrzymanie np. w metrze, jednak ich wygląd zazwyczaj znacznie różni się od stereotypowego wizerunku osoby bezdomnej, który to zapewne stanął przed Waszymi oczami. W Niemczech osoba prosząca Was o kilka groszy bardzo często ubrana będzie w porządną kurtkę oraz całkiem niezłej jakości buty.

  5. Zbieranie pustych szklanych butelek jest całkiem dobrym „biznesem”. Kaucja to przecież niezły zarobek!

  6. Nagość nie jest tematem tabu. Kultura nagości ma długie tradycje. Stowarzyszenia naturystyczne istnieją tutaj od końca XIX wieku, a plaże nudystów, istniejące już od lat 20-tych XX wieku, odwiedzane są przez kilka milionów praktykujących ten typ plażowania niemickich urlopowiczów.

  7. Picie alkoholu w miejscach publicznych jest dozwolone (z niewielkimi wyjątkami). Co ciekawe, do zakupu wina czy piwa w sklepie monopolowym uprawnione są już osoby 16-letnie!

  8. Niemcy przodują w Europie w wielu dziedzinach. Z całą pewnością jednak nie należy do nich prędkość wykonywania przelewów bankowych. Czas oczekiwania na realizację przelewu bankowego może wynieść nawet 3 dni.

  TAGI: , , ,