• Gdzie i jak poznać nowe osoby podczas podróży?

  Autor:   |   9 października, 2015 Komentują 0
  gdzie poznac ludzi do podrozy

  Samotne podróże (tudzież, jak preferują niektórzy, podróże solo) mają zarówno swoje zalety, jak i swoje wady. Podróżując w pojedynkę niekiedy możemy czuć się samotni. Prezentujemy Wam kilka pomysłów na to, jak to zmienić!

  Istnieje bowiem wiele miejsc w Internecie, w których odnajdziemy propozycje spędzenia czasu wolnego w większym, najczęściej wielokulturowym, gronie. I naprawdę warto rozważyć tę opcję! To właśnie tutaj najczęściej nawiązuje się przyjaźnie na całe życie!

  Prezentujemy Wam kilka popularnych wirtualnych miejsc, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie:

  Meetup

  Meetup to serwis internetowy pozwalający ludziom, o najróżniejszych zainteresowaniach czy umiejętnościach, poznawać osoby dzielące ich pasje. Meetupy organizowane są na całym świecie i cieszą się coraz większą popularnością. W naszym zglobalizowanym świecie, w wiecznym biegu między biurem a domem nie jest przecież prosto nawiązać nowe znajomości… To właśnie głownie z myślą o osobach poszukujących bratnich dusz lub po prostu porozmawiania na interesujące nas tematy.

  Na integracji osób o podobnych zainteresowaniach jednak się nie kończy – Meetupy to także wspólny udział w eventach, imprezach, wydarzeniach miejskich, wspólne wycieczki i wypady poza miasto i wiele, wiele innych.

  Free walking tours

  Free Walking Tours obecnie jest już naprawdę prężnie działającą międzynarodową społecznością, będącą bardzo atrakcyjną i ciekawą alternatywą dla klasycznych wycieczek z biur podróży. I wcale nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla turystów! Bardzo często organizowane są przez grupy lokalnych pasjonatów miejscowej kultury i historii. Jeśli chcesz dołączyć do ich grona i wziąć udział w tego typu przedsięwzięciu, wystarczy jedynie, że zrobisz mały rekonesans internetu!

  Language/Conversation Exchange

  Wymiany językowe, polegające na komunikacji z native speakerem wybranego języka, który jednocześnie uczy się Twojego języka ojczystego, dla nikogo nie są żądną nowością. Mnóstwo ludzi je praktykuje zarówno w Polsce, jak i w innych krajach naszego globu. Tych, którzy wciąż ich nie próbowali, namawiamy, by to zrobili – chociażby z czystej ciekawości. Wymiany językowe są bowiem wspaniałą okazją nie tylko ku temu, by mile i konstruktywnie spędzić czas, ale również by zawrzeć nowe znajomości.

  Pamiętajcie, że zawsze macie możliwość wyboru pomiędzy spotkaniami face to face oraz grupowymi wymianami językowymi. Rzecz jasna, w przypadku „krótkoterminowych” przybyszów, to ten drugi wariant zdaje się być optymalnym. Jako, że miejsce i czas spotkań są odgórnie ustalane przez organizatora, bez problemu możemy dołączyć do któregoś z nich.

  Couchsurfing i Hospitality Club

  Dzięki portalom społecznościowym takim jak Couchsurfing, Hospitality Club czy Be Welcome można przeżyć przygodę życia, nie uszczuplając przy tym zasobów portfela. Korzystając z nich, nie wydasz ani grosza na noclegi! Na portalach tych zarejestrowani są ludzie z całego świata, oferujący gościnę (darmowy nocleg), oprowadzenie po mieście, wspólną imprezę…

  Couchsurfingowcy organizują także wszelkiego rodzaju eventy, imprezy, wieczory integracyjne, wspólne wypady na miasto…. Jeśli brakuje Ci towarzystwa podczas podróży, dlaczego by z nich nie skorzystać?

  TAGI: , , , ,