• Za co obcokrajowcy kochają Polskę?

  Autor:   |   16 września, 2015 Komentują 0
  obcokrajowcy o polsce

  Co kraj, to obyczaj. Stwierdzenie mało odkrywcze, bo każdy z nas jest świadomy faktu istnienia różnic kulturowych i obyczajowych wśród reprezentantów poszczególnych narodowości. Jako że nad Wisłą i Odrą obcokrajowców przybywa, postanowiliśmy zapytać ich co sprawia, że zdecydowali się na przyjazd do naszego kraju, a nawet w niektórych przypadkach, zapuścić tutaj korzenie, założyć rodziny…

  Jesteście ciekawi co nam powiedzieli?

  Zaczynamy!

  1.Polskie kobiety

  Kwestia podejmowana przez każdego z naszych respondentów płci męskiej i która zapewne nie dziwi nikogo: do Polek wzdychają przedstawiciele wielu narodowości. Słowiańska uroda, kobiecość, naturalność, skromność i elegancja – oto bezdyskusyjne „wabiki” polskich kobiet.

  2. Polska impreza

  W Polsce, w odróżnieniu do innych krajów europejskich, spotkania towarzyskie w zdecydowanej większości odbywają się w domach. Przyjacielskie nasiadówki czy domówki są dla Polaków czymś jak najbardziej naturalnym. Jednak nie dla obcokrajowców. Dla przykładu w Hiszpanii czy też Anglii są one rzadkością i niemal każde spotkanie towarzyskie odbywa się w kawiarni/barze/restauracji/pubie czy też innym przybytku na tzw. mieście. Jak się pokazuje, polski sposób spotykania się ze znajomymi i przyjaciółmi przypadł do gustu również obcokrajowcom. Cóż… Gość w dom, Bóg w dom.

  3. Polskie zupy

  Polskie schabowe czy bigos niekoniecznie przekonują każdego, ale nasze domowe zupy jak najbardziej tak! Odwiedzający nasz kraj cudzoziemcy zawsze są bardzo mile zaskoczeni ich różnorodnością i niepowtarzalnością ich smaków. Bo przecież naszej pomidorowej, rosołkowi, ogórkowej czy też pieczarkowej nie ma równych!

  I skoro już przy temacie kuchni jesteśmy, nie możemy nie wspomnieć o polskich pierogach (ruskie i ze szpinakiem wiodą zdecydowany prym!) i gołąbkach – oto o sobie chwalą obcokrajowcy na polskim stole!

  4. Zapiekanki

  Obcokrajowcy uwielbiają nasze 50 centymetrów bagietki grillowanej z serem i pieczarkami! Legenda głosi, że jest to najpopularniejsze jedzenie wśród imprezowiczów, uważane za antykacowy „must have”.

  5. Możliwość otrzymania dodatkowych prezentów

  Świętowanie urodzin jest jak najbardziej zrozumiałe dla przedstawicieli wszystkich narodowości świata, jednak w Polsce po 18-tce obchodzi je mało kto. Imieniny z kolei obchodzimy z pompą, a dla biednych obcokrajowców to kolejny stopień wtajemniczenia w polską kulturę! Niemniej jednak po pewnym czasie pobytu w Polsce, możliwość otrzymania dodatkowego prezentu w dniu święta swojego patrona wydaje im się znakomitym pomysłem!

  6. Polski chleb

  Zakup chleba w polskiej piekarni wielu cudzoziemców uważa za zadanie nieco skomplikowane… W polskiej piekarni znajdziemy przecież niezliczoną ilość rodzajów chleba! W dodatku, każdy z nich jest świeży, apetycznie aromatyczny … wyśmienity!!!

  7. Piwo z syropem malinowym/imbirowym

  Słodziutki smak piwa z dodatkiem syropu malinowego lub imbirowego… Mmm… Co prawda, faktem jest, że cieszy się ono znacznie większą popularnością wśród kobiet niż mężczyzn…

  TAGI: , ,