• 6 powodów, dla których warto podróżować!

  Autor:   |   3 lipca, 2015 Komentują 0
  dlaczego warto podróżować

  Podróżowanie jest fajne z wielu powodów, niezależnie od tego czy podróżujemy w interesach, czy wybieramy się na urlop z rodziną.

  Bycie „w drodze” prowadzi do szczęścia poprzez budowanie pewności siebie, daje nam nowe doświadczenia, wspomnienia, przełamuje rutynę. Podróżowanie to spontaniczność. Czasami zamiast zakupów na poprawienie nastroju warto kupić tani bilet i zwiedzać, cieszyć się i odkrywać nieznane. Pamiętajcie: podróżowanie jest dużo łatwiejsze niż nam się wydaje!

  Poniżej znajdziecie 6 powodów, dla których warto podróżować i dlaczego podróże sprawiają, że jesteś szczęśliwszym człowiekiem:

  1. Odkrycie pewności siebie przez znalezienie się w nieoczekiwanych sytuacjach

  Nawet jeśli podróż jest zaplanowana w każdym calu, nie mamy pewności, że nie wydarzy się coś nieoczekiwanego. Przychodzi więc taki czas, w którym musimy zmierzyć się z trudnościami. Zawsze jest sposób na dobre rozwiązanie, to impuls – tutaj budzi się pewność siebie, a zarazem szczęście.

  2. Szczęście jest zaraźliwe

  Szczęście i radość ludzi mieszkających w kraju do którego się wybieramy wywołują efekt domina. Ich nastrój i podejście do życia wpływają bardzo pozytywnie na turystów, którzy tę radość pragną zabrać do domu. Jest wiele narodów, które zarażają swoim uśmiechem (Filipińczycy, Tajowie czy Lankijczycy). Warto pomyśleć o podróży w te rejony, aby „naładować baterie”.

  3. Nowe znajomości

  Wspaniale jest zawierać nowe znajomości. Dużo łatwiej poznać nowych przyjaciół w podróży. Kiedy jesteśmy z dala od domu jesteśmy bardziej otwarci na nowe znajomości. Świetną okazją na poznanie ludzi, którzy podzielają pasję podróżowania jest skorzystanie z couchsurfingu. Osoby, które oferują noclegi pomogą Nam poznać ich kulturę, zwyczaje; pokażą okolice. Opłaca się także (i to dosłownie), korzystanie z noclegów w hostelach i pokojach wieloosobowych. Możemy tam spotkać osoby, które tak, jak my kochają podróże i lubią o nich rozmawiać z innymi. Znajomości zawarte w podróży bardzo często przeradzają się w przyjaźnie na bardzo długie lata.

  4. Czas tylko dla siebie i zmiana perspektywy

  Podróżowanie pozwala Nam spojrzeć na świat zupełnie inaczej – daje nam przestrzeń życiową, która często jest zagubiona w ciągłej gonitwie życia codziennego. Wyjazdy pozwalają nam na chwilę złapać oddech, po prostu „być” i cieszyć się chwilą. Złapanie odpowiedniego dystansu jest potrzebne każdemu z Nas.

  5. Wiedza, wiedza, wiedza

  Niezależnie od tego, gdzie wyjeżdżamy, zawsze mamy okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Uczenie się nowych umiejętności, języków, poznawanie kuchni sprawiają, że nasz umysł jest bardziej aktywny. Badania psychologów wykazały, że większa aktywność mózgu sprawia, iż podnosi się nasz poziom szczęścia.

  Podróżowanie pozwala nam posiąść taką wiedzę, jakiej nie zdobędziemy w szkole. Możemy także spróbować rzeczy, o jakich nam się nawet nie śniło: od wspaniałej, prawdziwej włoskiej pizzy, przez hiszpańską paellę, turecki kebab, sushi w Japonii, rybę z frytkami w UK, aż po larwy i owady w Tajlandii. Dla każdego, coś dobrego. Wrażenia z pewnością będą niezapomniane. Możemy się zdziwić ile smaków świat ma Nam do zaoferowania.

  6. Słońce, plaża, relaks

  Nie ma wątpliwości, że przebywanie na słońcu poprawia samopoczucie, tym bardziej jeśli w zasięgu wzroku mamy piękne plaże i krystaliczną wodę. Odpoczynek na plaży jest zatem świetnym sposobem na relaks. Trzeba przyznać, że efekt jest zazwyczaj krótkoterminowy, ale zdrowy blask słońca sprawia, że każdy czuje się lepiej.

  Dlaczego mamy podróżować? Odpowiedź jest prosta: ponieważ MOŻEMY! Pamiętajcie, Nasza podróż trwa całe życie, a wspaniałe przygody czają się „tuż za rogiem”.

  TAGI: , , , , ,
  < > Zobacz wszystkie