• Wizz Air podpisał umowę z Goshawk Aviation na dostawę 7 nowych Airbusów A320

  Autor:   |   17 września, 2014 Komentują 0
  źródło zdjęcia: www.wizzair.com

  Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie środkowo-wschodniej, ogłosiła przystąpienie do umowy sprzedaży i leasingu zwrotnego siedmiu nowych Airbusów A320 z Goshawk Aviation Limited (Goshawk).

  Dostarczenie samolotów zostało zaplanowane w okresie listopad 2014 – czerwiec 2015. To pierwsza taka umowa pomiędzy partnerami. W ciągu najbliższych 12-15 miesięcy Goshawk dostarczy bądź planuje dostarczyć ponad 30 samolotów, wliczając zamówienie linii Wizz Air.

  Mike Powell, dyrektor finansowy Wizz Air, powiedział: Dbamy o to, by zabezpieczać przyszły rozwój linii, poprzez wzbogacanie naszej floty o kolejne samoloty Airbus A320. Cieszę się, iż Goshawk ma zaufanie do prowadzonej przez nas działalności oraz planów rozwoju. Planujemy dalsze świadczenie usług na najwyższym poziomie i w najniższych cenach w trzydziestu krajach, a siedem nowych samolotów, leasingowanych przez naszego partnera, z pewnością odegra wielką rolę w realizacji tego zadania.

  Ramki Sundaram, dyrektor działu finansowego ds. branży lotniczej w Investec Bank, powiedział: Cieszymy się z podpisania umowy z liniami lotniczymi Wizz Air i przygotowujemy do owocnej współpracy z zespołem zarządzającym. To ekscytujący etap w rozwoju Goshawk, a poszerzenie portfolio klientów o firmę formatu Wizz Air z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości budowanej przez nas oferty.

  TAGI: , , ,