• Poradnik: Jak zarezerwować bilet w Ryanairze (krok po kroku)

  Autor:   |   25 czerwca, 2014 Komentują 0
  źródło zdjęcia: www.ryanair.com

  Jak kupić bilet w Ryanair? Niby bardzo prosto, ale dla początkującego Globetrottera i proste rzeczy mogą sprawiać niemałe problemy. A MY jesteśmy od tego, żeby Wam tę pierwszą przygodę z lataniem ułatwiać.

  Tak więc po kolei:

  1. Wchodzimy na stronę przewoźnika: www.ryanair.com.

  2. Wybieramy interesujące Nas kierunki np.: Warszawa/Modlin-Oslo/Rygge, wybieramy liczbę osób podróżujących, a następnie klikamy “znajdź lot”:

  1 znajdz lot

   

  3. Teraz na ekranie pojawia Nam się podgląd lotów:

  2

   

  4. Wybieramy daty, które Nam odpowiadają oraz płatność (najtańsza opcja to płatność kartą debetową), następnie klikamy “Kontynuuj”.

  5. Następnie wypełniamy pola z danymi osobowymi (tutaj nieautentyczne dane na potrzeby Poradnika). Kolejna rzecz: jeżeli posiadacie ubezpieczenie to z rozwijanej listy wybieramy opcję „ubezpieczenie nie jest wymagane”. Poniżej zrzut:

  3

   

  6. Dalej mamy do wyboru opcje dodania bagażu, rezerwacji miejsc, parkingu itp. Każdy opcja wiąże się z dodatkową opłatą, więc jeżeli chcemy zaoszczędzić to nie wybieramy nic i klikamy KONTYNUUJ:

  4

   7. Po kliknięciu pojawiają nam się kolejne dodatkowe opcje. Teraz możemy wybrać samochód z wypożyczalni. Jeżeli nas to nie interesuje to nie wybieramy nic i klikamy KONTYNUUJ:

  5

   

  8. Następny krok to wybór hoteli. Jeśli nie jesteśmy tym zainteresowani to również klikamy “Kontynuuj”:

  6

   

  9. W kolejnym kroku mamy możliwość rejestracji w systemie pasażerów. Taka rejestracja ułatwia kolejne zakupy biletów i łatwiejszy dostęp do rezerwacji. Jeśli jednak nie chcemy się rejestrować klikamy “Kontynuuj bez rejestracji”:

  7

   

  10. Takim sposobem dotarliśmy do ostatnich kroków rezerwacji. Podajemy swoje dane kontaktowe: adres email oraz telefon kontaktowy:

  8

   

  11. Na zakończenie płatność za rezerwację, której możemy dokonać za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Wybór karty kredytowej wiąże się z dodatkową prowizją 2% liczonych od wartości biletu. Z listy wybieram rodzaj karty, dane posiadacza, numer karty, datę ważności oraz CVV (3-cyfrowy kod, który znajdziemy na odwrocie karty). Po uzupełnieniu wszystkich danych musimy jeszcze zaakceptować regulamin i kliknąć “Kup teraz”:

  9

   

  12. Potwierdzenie rezerwacji wraz z jej numerem otrzymamy także na podany wcześniej adres email. Teraz musimy tylko dokonać odprawy online i cieszyć się podróżą 🙂

  Podobał Wam się Nasz przewodnik? A może macie jakieś uwagi? O czym chcielibyście jeszcze przeczytać? Wszelkie rady, uwagi mile widziane! Piszcie w komentarzach lub na kontakt@darmolot.pl

  TAGI: , , , , ,