• Poradnik: Co można przewozić w bagażu podręcznym?

  Autor:   |   4 listopada, 2013 Komentują 2

  Problem  każdego podróżnika. Co spakować do bagażu podręcznego, aby bezproblemowo “przejść” kontrolę bezpieczeństwa?

  Na Nasze i Wasze potrzeby postaramy się szczegółowo opisać produkty dozwolone oraz te absolutnie zakazane.

  Przepisy związane z bezpieczeństwem nie zawsze pozwalają Nam na to, abyśmy do bagażu podręcznego spakowali to, czego będziemy potrzebować w podróży. Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik, który pozwoli uniknąć Wam zaskoczenia i niepotrzebnego stresu podczas kontroli bezpieczeństwa.

  Pierwsza istotna kwestia to PŁYNY:

  Na pokład możemy zabrać jedynie produkty w opakowaniach, które nie przekraczają 100 ml. Łącznie pojemność kilku produktów nie może przekraczać 1 litra. Ważne: wszystkie substancje płynne muszą być spakowane w foliowe, przezroczyste opakowania, które posiadają system wielokrotnego zamknięcia (strunowe).

  Do cieczy zaliczają się wszelkie napoje, kosmetyki, w tym żele, pasty do zębów, perfumy itp. Opakowania o pojemności większej niż 100 ml będą wyrzucane na bramkach kontroli bezpieczeństwa.

  Przewoźnicy zezwalają na zabranie na pokład pokarmu dla niemowląt oraz niezbędnych płynów takich jak: leki na receptę czy płyn do soczewek.

  Drugi ważny punkt to urządzenia elektryczne, sprzęty:

  Linie lotnicze zezwalają na przewóz urządzeń elektrycznych i innych sprzętów. NIE WOLNO przewozić narzędzi niebezpiecznych np. wiertarek, śrubokrętów itp. Jednak bez problemów możemy zabrać ze sobą aparat fotograficzny, laptopa, telefon, suszarkę, mp3 itp. (bez ostrych zakończeń). NIE WOLNO również przewozić żadnych ostrych przedmiotów (nożyczki, żyletki, igły itp.)

  Trzecia sprawa to jedzenie:

  Do bagażu podręcznego możemy spakować jedzenie, oczywiście, jeżeli nie jest w formie płynnej. Bez problemu przewieziemy słodycze, zupki, sosy w proszku oraz wszelkie inne pakowane hermetycznie produkty.

  I na koniec, zakupy dokonane w strefie wolnocłowej:

  Warto pamiętać, że ograniczenia dotyczące płynów tutaj już nas nie obowiązują. Niektóre linie lotnicze nakazują, by zakupy zrobione w strefie wolnocłowej spakować do bagażu podręcznego, więc pamiętajmy o pozostawieniu na nie miejsca w plecaku bądź torbie. Ważne: od 1 grudnia na pokład Ryanaira będziemy mogli wnieść dodatkowy, mały bagaż podręczny za darmo (np. w/w zakupy ze strefy wolnocłowej).

  Jeżeli w planach mamy dalsze podróże z w/w zakupami ze strefy wolnocłowej to powinniśmy pamiętać o specjalnym zapakowaniu tzw. transfer bag.

  TAGI: , , ,