• Drugi darmowy bagaż podręczny, ciche loty – Ryanair kusi zmianami!

  Autor:   |   25 października, 2013 Komentują 0

   

  Ryanair znów zaskakuje pasażerów. Proponuje szereg zmian, które mają ułatwić życie podróżnika.

  Pierwsze zmiany będą widoczne już 1 listopada. Pasażerowie przez czas 24h od zakupu biletów będą mieli możliwość dokonania drobnych zmian w swojej rezerwacji (bez dodatkowych opłat). Będzie można zmienić kierunek podróży lub pisownię nazwiska.

  Najważniejsza naszym zdaniem zmiana: dodatkowy, darmowy bagaż podręczny. Od 1 grudnia 2013 na pokład samolotu będziemy mogli zabrać ze sobą dodatkowy bagaż nie większy niż 35x20x20 cm (np. mała torebka, reklamówka z zakupami ze sklepów wolnocłowych itp.).

  Kolejna ważna zmiana to ciche loty. Podróżując rano lub wieczorem odpoczniemy od reklam, ogłoszeń i loterii, które do tej pory były oferowane w trakcie podróży.

  Od 1 grudnia zostanie także obniżona opłata za wydruk karty pokładowej na lotnisku z 70 EUR/GBP na 15 EUR/GBP (dot. sytuacji gdy dokonamy odprawy online, a zapomnimy o wydruku karty pokładowej.

  Od 5 stycznia Ryanair obniży również opłatę za bagaż z 60EUR/GBP na 30 EUR/GBP (odnosi się to do opłaty za bagaż przy odprawie) oraz z 60 EUR/GBP na 50 EUR/GBP w przypadku konieczności zakupu bagażu już pod bramką.

  Podobają Wam się takie zmiany? Nam baaaardzo 🙂

  TAGI: , , ,