• Wizz Air wprowadza nowe zasady przewozu bagażu podręcznego.

  Autor:   |   10 lipca, 2012 Komentują 0

  Wizz Air dla “wygody” pasażerów wprowadza nowe zasady przewozu bagażu podręcznego.Wygoda pasażerów jak wiadomo jest w cenie – w cenie 10 Euro.Oto informacja tego przewoźnika:


  Szanowni Pasażerowie!

  Od 1 sierpnia 2012 r. Wizz Air na wybranych kierunkach wprowadzi próbnie nowe zasady dotyczące dwóch typów bagażu podręcznego.

  Czym się różnią dwa typy bagażu wnoszone na pokład samolotu? – ROZMIAREM!

  1. Mały bagaż podręczny:

  Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Warunki te spełnia zazwyczaj szkolny plecak lub torba na laptop mieszcząca się pod siedzeniem przed pasażerem. Waga małego bagażu podręcznego nie może przekraczać 10 kg.

  2. Duży bagaż podręczny:

  Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 55x40x20 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu w Internecie nowej opłaty w wysokości 10 euro. Opłatę można wnieść podczas dokonywania rezerwacji lotu. Duży bagaż podręczny musi się z łatwością mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów i jego wymiary nie mogą przekraczać 55x40x20 cm. Waga dużego bagażu podręcznego nie może przekraczać 10 kg.

  Dlaczego Wizz Air testuje nową zasadę dotyczącą bagażu podręcznego?

  Wizz Air wprowadza próbnie tę nową zasadę doczycącą bagażu podręcznego, aby zachęcić pasażerów do wnoszenia mniejszego bagażu na pokład samolotu. Z mniejszą liczbą dużych bagażów na pokładzie, kabina będzie mniej zatłoczona i proces wejscia do samolotu będzie łatwiejszy i szybszy z korzyścią dla wszystkich naszych pasażerów.

  Wizz Air uważa, że ta próba, na wybranych trasach, spowoduje zmniejszenie trudności przy wejściu na pokład samolotu, jak również poprawy punktualności i polepszy doświadczenia podróży. Test planowany jest do końca sierpnia, ale jeśli rezultaty nie będą rozstrzygające, może on zostać przedłużony. Jeśli natomiast próba okaże się sukcesem to nowa zasada dotyczaca bagażu podręcznego zostanie wdrożona w całej siatce połaczeń Wizz Air.

  Na których trasach bedzie wprowadzona próbna zasada dotycząca bagażu podręcznego?

  Próbne zasady dotyczyć będą lotów z Katowic do Londynu Luton i na trasie powrotnej. Jesli Twój bilet jest na innej trasie, nie będzie on objęty próbnymi zasadami.

  Kiedy zaczynają obowiązywać próbne zasady?

  Testowane zasady obowiązywać będą w stosunku do wszystkich rezerwacji na trasie objętej próbą dokonanych od 9 lipca 2012 r. oraz podróży od 1 sierpnia 2012 r. i późniejszych

  Co powinni zrobić pasażerowie, którzy zarezerwowali lot na trasie objętej próbą przed 9 lipca i zamierzają podróżować z dużym bagażem podręcznym, ale nie dokonali odpowiedniej opłaty?

  Nowe zasady obowiązują wyłącznie w stosunku do rezerwacji dokonanych od 9 lipca. Jeżeli rezerwacji dokonano przed 9 lipca, można zabrać na pokład duży bagaż podręczny bez konieczności uiszczania nowej opłaty. Pasażerowie zostaną jednak poddani nowej procedurze przy wsiadaniu na pokład.

  Ile bagaży podręcznych można wnieść na pokład?

  Pasażer może wybrać wielkość swego bagażu podręcznego, ale należy pamiętać, że w Wizz Air obowiązuje ścisła zasada zezwalająca na wniesienie na pokład samolotu wyłącznie jednej sztuki bagażu przypadającej na jednego pasażera. Pasażerowie, którzy dokonali oplatę za duży bagaż podręcznym skorzystają również z wcześniejszego wejścia na pokład. Zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami, pasażerowie mogą również dodatkowo wnieść na pokład towary zakupione na lotnisku po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

  Życzymy Państwu przyjemnej podróży,

  Zespół WIZZ

  I co wy na to?

  TAGI: