• O’Leary w Polsce: Nowe połączenia Ryanair z Modlina

  Autor:   |   8 lutego, 2012 Komentują 1

  Ciekawe wieści przyniosła dzisiejsza konferencja prasowa prezesa Ryanaira, Micheala O’Leary. Zapowiedział on ekspansję irlandzkich linii w Polsce, utworzenie kolejnych 3 baz przewoźnika w naszym kraju, porównywał oferty innych linii, a także stan krajowych lotnisk. Najważniejszym, jednakże niepotwierdzonym newsem, jest ten o promocyjnych lotach za 60 eurocentów, które mają być w sprzedaży dziś (8.02.).

  Jak powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Michael O’Leary,

  Ryanair ma przyjemność ogłosić 8 pierwszych połączeń z Warszawy, do: Brukseli, Budapesztu, Dublina, Londynu, Mediolanu, Oslo, Rzymu i Sztokholmu tuż po otwarciu portu lotniczego Warszawa Modlin 16 lipca br. 8 naszych nowych połączeń przyciągnie co najmniej 700 tys. pasażerów rocznie i spowoduje powstanie 700 nowych miejsc pracy. Już teraz zarówno Polacy, jak i ich goście z zagranicy mogą stawić czoła recesji i uciec przed wysokimi cenami LOTu i Wizzair, dzięki najniższym cenom Ryanaira.
  .
  I dalej dodał:
  Aby uczcić 8 nowych tras z Modlina, Ryanair zaoferuje loty już za 99 zł, to jest za mniej niż pół ceny oferowanej przez Wizzair. Bilety będą dostępne w Internecie do północy w czwartek, 9 lutego.
  .
  Ogółem konferencja upłynęła pod hasłem naśmiewania się z konkurencji, a także z lotniska na warszawskim Okęciu, którego nazwę z Chopin Airport, O’Leary przekręcił (zapewne celowo) na shocking airport, czym chciał podkreślić niemożność porozumienia się z jego władzami.
  .
  .
  Nowe bazy w Polsce?
  Oprócz ogłoszenia 8 nowych tras z Modlina, szef irlandzkich linii zapowiedział otwarcie kolejnych baz w Polsce (pierwsza powstanie wiosną we Wrocławiu). W planach jest otwarcie 4 baz, jednakże nie O’Leary nie ujawnił, jakie miasta mają w planach. Jako czynnik wskazujący na Wrocław wskazał dobry klimat do rozmów z władzami portu oraz nowy terminal. W związku z czym można spekulować, że bazy zostaną uruchomione w Modlinie (ze względu na rangę przyszłego lotniska), Gdańsku (obsługuje całą północną część kraju, również nowy terminal) oraz … my stawiamy na Kraków (to wciąż najważniejszy dla Ryanaira port lotniczy w Polsce).
  .
  .
  Terminy? Wciąż nie ma konkretów, ale patrząc na zaostrzającą się konkurencję na rynku, można się spodziewać szybkich ruchów.
  .
  .
  ———-
  Jakie Waszym zdaniem powinny być nowe połączenia z Warszawy? Gdzie Ryanair umieści swoje polskie bazy? Piszcie w komentarzach i na kontakt@darmolot.pl
  .
  TAGI: , ,