• Star Alliance ponownie najlepszy

  Autor:   |   6 października, 2011 Komentują 0

   

  Magazyn Business Traveller ogłosił po raz szósty z rzędu Star Alliance najlepszym sojuszem lotniczym świata.


  Nagroda ta w całej branży uznawana jest za najwyższe wyróżnienia w dziedzinie podróży biznesowych. Czytelnicy czasopisma „Business Traveller” w corocznej ankiecie mają możliwość uhonorowania tych linii lotniczych, lotnisk i hoteli, które ich zdaniem wyróżniają się najwyższą jakością.

   

  Poza samym Star Alliance wyróżnienia otrzymały też niektóre linie wchodzące w skład sojuszu. Najwięcej nagród zdobył Singapore Airlines okrzyknięty najlepszą linią lotnicza na długich dystansach, najlepszą linią lotnicza w Azji, lina z najlepszym personelem pokładowym oraz najlepszą klasą business i ekonomiczną.

   

  Polskie Linie Lotnicze LOT uznano za najlepszego przewoźnika w Europie Środkowo-Wschodniej , natomiast Air Canada zdobył nagrodę dla najlepszego operatora na kontynencie północnoamerykańskim.

   

  Star Alliance to największy sojusz lotniczy na świecie. Obecnie zrzesza 28 przewoźników, a w jego skład wchodzą takie linie jak Lufthansa, Air Canada, Air China, United Airlines, Austrian Airlines, Brussels Airlines, SAS oraz LOT. Jego najwięksi konkurenci to Oneword ( w skład którego wchodzą mi. American Airlines, British Airways) oraz SkyTeam (Air France, Alitalia, KLM).

   

  TAGI: ,