• Tanie loty krajowe, czyli LOT i jego promocja dla rodaków.

  Autor:   |   10 czerwca, 2011 Komentują 0

  Jakiś już czas temu PLL LOT wprowadziły promocję na krajowe loty. Ceny pojedyńczych połączeń hipotetycznie powinny wahać się w granicach 100 zł. Jak jest w rzeczywistości? Postanowiliśmy to sprawdzić. Poniżej znajdziecie rezultat naszych badań.

  Na początek jedno z bardziej popularnych połączeń: Warszawa – Kraków. Jak widać na załączonym obrazku, ceny są bardzo przystępne, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż wylot do Krakowa będzie miał miejsce za tydzień. Trzeba przyznać, że przewodnik jest dosyć konsekwentny i od lipca proponuje już stałą cenę lotów. Zatem za przelot z Warszawy do Krakowa przyjdzie nam zapłacić 95,42 zł, natomiast lot z Krakowa do Warszawy to wydatek rzędu 79,98 zł.

  Zerknijmy teraz na inne połączenia krajowe. Warszawa – Wrocław oraz Warszawa –Szczecin.

  Patrzymy i nie wierzymy. Za przelot w obie strony zapłacimy około 400 – 450 złotych, niezależnie od tego czy nasza podróż odbywałaby się w lipcu, wrześniu czy grudniu. Czar promocji Lot-u powoli pryska, ale my nie poddajemy się i analizujemy kolejne połączenia.

  Warszawa – Gdańsk.

  Kolejne z połączeń, które interesuje większą grupę ludzi i kolejne rozczarowanie. Przelot w obie strony od czerwca do września to wydatek przekraczający 400 zł. Zdecydowanie suma, która nie zachęca. Ceny lotów zmieniają się dość radykalnie w październiku. Lot z Warszawy można znaleźć w granicach 90 zł, podczas gdy lot z Gdańska do Warszawy można kupić za jedyne 60 zł. Tak kuszące ceny utrzymują się na tym poziomie do końca roku kalendarzowego.

  Warszawa – Katowice.

  Podobnie jak w połączeniu z Krakowem, przewoźnik kusi niskimi cenami. Od początku lipca aż do końca roku Lot proponuje cenę 94,21 zł za lot z Warszawy, natomiast 64,92 za lot z Katowic.

  Warszawa – Rzeszów.

  Widać, że największa polska linia lotnicza nie żywi urazy do Podkarpacia. Warto jednak zauważyć, że ceny za przelot z miasta stołecznego do stolicy Podkarpacia zdecydowanie maleją dopiero od początku października. Jak to mówią: „lepiej późno niż wcale”.Od początku października za 145 złotych możemy zafundować sobie lot z Warszawy do Rzeszowa.

  Gdańsk – Rzeszów.

  Zdecydowanie nie jest to wyprawa na każdą kieszeń. Ceny lotów można podzielić na dwie grupy: drogie i … bardzo drogie. Do końca września ceny lotów w jedną stronę wahają się w granicach 300 złotych. Od początku października do końca roku 2011 okazją będzie lot, za który zapłacimy około 140 złotych. W tym miejscu chcielibyśmy przypomnieć, iż nie jest to lot bezpośredni, a z przesiadką w Warszawie. Cała podróż wraz z małym zamieszaniem w stolicy nie powinna trwać dłużej niż 4 i pół godziny. Zdecydowanie jest to rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas i posiadają trochę wolnej gotówki.

  Reasumując, jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że wreszcie Polskie Linie Lotnicze zaczęły poświęcać więcej uwagi klientom, którzy chcieliby latać szybko i sprawnie na terenie naszego kraju. Pomimo, że ceny często nie zwalają z nóg, sama inicjatywa jest godna uwagi. Miejmy nadzieję, że za przykładem innego, irlandzkiego przewoźnika, PLL LOT jeszcze obniżą swe ceny. Gdy tylko tak się stanie, możecie być pewni, że Darmolot.pl będzie pierwszą stroną, która o tym napisze.


  TAGI: , , , , , , , , ,