• Najlepszy program do wyszukiwania tanich lotów – AZUON!

  Autor:   |   12 czerwca, 2011 Komentują 1

  Azuon – wyszukiwarka tanich lotów nie do pobicia!

  We wpisie „Jak szukać tanich lotów” wspomnieliśmy o programie Azuon, dziś przybliżymy program, jego funkcje, poznamy też triki, które zaoszczędzą nam wiele czasu w poszukiwaniach naprawdę tanich lotów.

  Azuon jest narzędziem tworzonym przez pasjonatów tanich lotów, którzy wkładają wiele trudu by linie lotnicze, trasy oraz godziny odlotów prezentowane jako wyniki wyszukiwania były aktualne. Aktualizacje programu odbywają się średnio dwa razy w miesiącu. W momencie, gdy znajdziesz jakąś usterkę, śmiało pisz do twórców, z pewnością odpowiedzą na Twoje zapytanie.

  Aby korzystać z Azuona w pełnej wersji, należy zasubskrybować program na minimum 3 miesiące koszt to 5.67 €,  roczna subskrybcja kosztuje 12.34 €. Uważamy, że dla osób aktywnie szukających tanich lotów inwestycja powinna się zwrócić nawet przy zakupach biletów na jedną wycieczkę. Aby używać programu jego zakup nie jest konieczy. Wersja demo zawiera wszystkie funkcje wersji płatnej, jednakże wyświetlane jest 25% dat i lini lotniczych, reszta wyników widnieje na liscie ale pojawia się wiele mówiący napis demo.

  Program można pobrać TUTAJ

  Ograniczenia

  Niektóre linie lotnicze w tym Ryanair blokują zbyt częste zapytania wyszukiwania. Nam też zdarzyło się być zablokowanym. Dlatego dla osób posiadających stały adres IP, polecamy używanie Azuona wraz z serwerem proxy, dane do serwera można wpisać w ustawieniach zaawansowanych programu.

   

  Jak korzystać z programu AZUON?

  Program oferuje dwa tryby: podstawowy oraz zaawansowany.

  Wersja podstawowa pozwala na wyszukiwanie lotów z punktu do punktu, z maksymalnie 2 przesiadkami.

   

  Trasa 

  Trasa

  „Wylot z”

  Z listy „Wylot z” wybieramy lotniska z których chcemy rozpocząć podróż. Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość definiowania regionów, możemy np. dodać lotniska Kraków, Rzeszów, Katowice oraz Wrocław i zdefiniować je jako PolskaPoludniowa. (Narzędzia -> regiony zdefiniowane przez użytkownika). Po zdefiniowaniu takiego regionu pojawia się on u nas na liście.

  Przycisk odznacz służy do odznaczenia wszystkich wybranych lotnisk. Jeśli chcemy odznaczyć pojedyncze lotnisko wystarczy podwójnie kliknąć, na nazwę lotniska na liście wybranych, zostanie ono odznaczone.

  „Przylot do”

  Na liście znajdują się lotniska  docelowe, jeśli ograniczymy się do mniejszej ilości linii lotniczych, lista automatycznie się dostosuje do zmian.  Bez trudu możemy zamienić miejscami listy lotnisk, klikając na strzałki pomiędzy listami.

   

  Powrót 

  Powrót

  Precyzujemy czy i jakie połączenia powrotne nas interesują. Wybieramy ilość wyników która ma się pojawić na liscie. Określamy ile dni i godzin zamierzamy być w miejscu docelowym.

  Połączenia „open jaw” pozwalają nam określić czy loty powrotne mają rozpocząć się z dowolnego lotniska Przylotu oraz czy mają kończyć się na dowolnym lotnisku Wylot.

   

  Przesiadki 

  Przesiadki

  Zakładka ta oferuje szereg ustawień dotyczących przesiadek. Możemy określić maksymalną ilość przesiadek oraz określić czy wyszukiwane trasy muszą zawierać międzylądowanie. Ciekawą opcją jest poszukiwanie lotów z sąsiednich lotnisk, znajdujących się w niewielkiej od siebie odległości. Jeśli nie chcemy nocować w na lotniskach, zaznaczamy “Nie pokazuj połączeń z całonocną przerwą w podróży”. Ostatnimi ustawieniami w tej zakładce jest czas jaki jesteśmy w stanie poświęcić na przesiadkę, od 0 minut do 36 godzin.

   

  Płatność 

  Płatność

  Określamy czy chcemy by w cenę wliczona była opłata bagażowa, oraz dodatkowe koszty np. przejazd taksówką.
  Możemy ograniczyć łączną kwotę jaką chcemy wydać na bilety, zarówno w jedną jak i w obie strony.

  Metoda płatności: określamy jaką kartą dokonamy płatności, co wpłynie na cenę końcową biletu.

  Wyświetlana waluta: kursy walut są automatycznie pobierane przy uruchamianiu programu, domyślna waluta to Euro.

   

  Zasięg

   

  Zasięg

   

   

   

  W opcjach tych określamy czy mają być uwzględnione lotniska znajdujące się  w zdefionowanej przez nas odległości od lotnisk, które wybraliśmy w zakładce trasa.

   

  Podróżujący

   

  Podróżujący

   

   

  Określamy ilość podróżujących, dorosłych, dzieci oraz niemowląt.

  Ramy czasowe

  Wybór zakresu dat w których mają być znalezione loty. Można ograniczyć zapytanie tylko do wybranych dat.

  Godziny Odlotów

  Wybieramy jakie godziny wylotów nas interesują.

  Dni tygodnia

  Ograniczamy podróż do wybranych dni tygodnia.

  Linie lotnicze

  Domyślnie wybrane są wszystkie linie lotnicze, jeśli chcemy przyspieszyć wyszukiwanie, najlepiej ograniczyć linie do minimum.

  Tryb podstawowowy Polska – Włochy w lipcu

  Tryb Zaawansowany

  Najszybciej do trybu zawansowanego przechodzimy wciskając F2. Tryb ten oferuje nam zaplanowanie wyjazdu, wraz z przesiadkami. W zakładce „Lot z wieloma przesiadkami” określamy lotnisku wylotu, następnie dodajemy punkty przesiadkowe, określając ile nocy chcemy spędzić w danym miejscu, na końcu dodajemy lotnisko powrotu.

  Aby wyszukać połączenia klikamy na przycisk „Weryfikuj”, by sprawdzić czy wszystkie lotniska dodane do listy się zgadzają. Jeśli coś jest nie tak, Azuon zasugeruje nam konieczne zmiany.

  Dla przykładu, chcemy dostać się z Wrocławia do Grecji we wrześniu. Interesuje nas pobyt 4-5 dniowy, ale postanowiliśmy po zajrzeć do Mediolanu, natomiast w drodze powrotnej zahaczyć o Londyn. Wydaje się to skomplikowane, lecz Azuon poradzi sobie z takim zapytaniem:]

  No więc zaczynamy:

  1. Zaznaczamy jako lotnisko startowe na liście Wrocław, klikamy Insert,
  2. Dodajemy do listy Mediolan, czyli Milan (niestety nazwy miejscowości są w języku angielskim), określamy ile nocy chcemy tam spędzić np. 2-3, klikamy Insert,
  3. Następnie jako kolejny cel dodajemy Saloniki (Thessaloniki), zaznaczamy 4-5 nocy
  4. Kolejnym punktem podroży jest Londyn, znów wybieramy 2-3 noce.
  5. Dodajemy lotnisko końcowe, czyli Wrocław, zmieniając ilość nocy na 0.
  6. Wybieramy zakres dat, który nas interesuje, w tym przypadku 1-30 września.
  7. Klikamy przycisk Szukaj i po kilkunastu sekundach ukazuje się nam lista proponowanych lotów.

  Lot z wieloma przesiadkami

  Wyniki wyszukiwania w trybie zaawansowanym

  Skróty klawiaturowe

  F2 – przejście pomiędzy trybem zaawansowanym a trybem normalnym
  F3 – uruchomienie wyszukiwania

  Po zaznaczeniu wierszy w zakładkach “Wylot/Przylot/Plan podróży” można użyć następujących skrótów:
  CTRL + R – odśwież ceny połączenia
  CTRL + B – zakup bilet
  CTRL + D – zobacz szczegóły
  CTRL + H – schowaj szczegóły
  CTRL + C – kopiuj wiersze
  CTRL + Del – usuń wiersze

  Podsumowanie

  Program Azuon świetnie się sprawdza przy wyszkiwaniu połączeń tanich lini, a szczególnie gdy planujemy podróż z przesiadkami. Obecna wersja 3 programu działa zdecydowanie szybciej niż wersje poprzednie. Wydatek rzędu 50 zł rocznie za taki program nie jest ceną wygórowaną. Więc jeśli latasz i robisz to często, Azuon z pewnością pomoże Ci znaleźć ciekawe połączenia.

  Program do pobrania na stronie Azuon.com

   

  ____________________

  Masz doświadczenia z Azuonem? Udało Ci się znaleźć dzięki niemu bilety w szalenie niskiej cenie? Podziel się swoją opinią!

  TAGI: , , ,
  < > Zobacz wszystkie