• A może na weekend do UK? [Darmoloty Weekendowe]

  Autor:   |   30 marca, 2011 Komentują 1
  Darmoloty weekendowe UK

  W drugiej odsłonie Darmolotów Weekendowych przedstawiamy propozycje na loty do Wielkiej Brytanii. Bogata siatka połączeń z Wyspami pozwala na dotarcie niemalże z każdego lotniska w Polsce. Ponadto ułatwieniem może być fakt, że chyba nie ma w naszym kraju osoby, która nie może liczyć na nocleg u znajomych gdzieś w UK 🙂 Zapraszamy na lewą stronę jezdni!

  Gdańsk – Leeds – Gdańsk

  10 – 13 VI (pt-pn), 24 – 27 VI (pt-pn)  – 117 PLN
  20 – 23 V (pt-pn), 27 – 30 V (pt-pn), 3 – 6 VI (czw-nd)  – 140 PLN
  6 – 9 V (pt-pn) – 140 PLN
  17 – 20 VI (pt-pn) – 146 PLN

  Miasto stosunkowo słabo znane poza środowiskiem fanów Premier League, a szkoda. Dawniej ważny ośrodek przemysłowy, górnictwo zlikwidowała na tych terenach Margharet Tatcher. Obecnie podobać może się jego nowoczesne centrum, znana w całej Wielkiej Brytanii katedra, opactwo. Poza tym warto odwiedzić tor wyścigów konnych czy znajdujące się w pobliżu sztuczne jezioro i jego okolicę (Lakeside), a także przepiękny zamek Conisbrough (na zdjęciu powyżej). Nie zapominajmy, że w pobliżu znajduje się słynny Las Sherwood, stąd lotnisko, na którym będziemy lądować, nosi imię bohatera okolic – Robin Hooda.

   

  Łódź – Liverpool – Łódź

  2 – 5 VI (czw-nd), 16 – 19 VI (pt-pn), 23 – 26 VI (czw-nd) – 140 PLN
  19 – 22 VI (czw-nd) – 160 PLN

  Szczecin – Liverpool – Szczecin

  13 – 16 VI (pt-pn), 10 – 13 VI (pt-pn), 17 – 20 VI (pt-pn) – 147 PLN
  20 – 23 V (pt-nd) –  167 PLN

  Liverpool kojarzy się przede wszystkim z czwórką panów, którzy w latach 60. do białej gorączki doprowadzali dziewczęta na całym świecie. Mowa oczywiście o członkach zespołu The Beatles, na których ślad w mieście można co chwilę natrafić (tym razem lądowanie na John Lennon Airport). Ale Liverpool to nie tylko muzyka, to także dwa wielkie kluby piłkarskie, wielki port morski, przebogata architektura no i dość przyjemna, jak na UK pogoda. Warto poznać!

   

  Poznań – Bristol – Poznań

  9 – 12 VI (czw-nd) – 140 PLN
  16 – 19 VI (czw-nd) – 170 PLN
  23 – 26 VI (czw-nd) – 198 PLN

  Rzeszów – Bristol – Rzeszów

  2 – 6 VI  – 198 PLN
  9 – 13 VI,  16 – 20 VI – 167 PLN

  Mieszkańcom Wielkopolski i Podkarpacia proponujemy miasto szczególnie rozsławione przez serial “Skins”, w Polsce co prawda emitowany tylko przez jeden sezon, ale za granicą obecnie już kultowy. Kolejne niby przemysłowe (tutaj powstawały Concorde’y), ale malownicze i niezwykle interesujące miasto. Bristol leży tuż przy granicy z Walią, kusi wartymi odwiedzenia miejscami (ciekawe przykłady architektury w stylu ‘bristolskiego bizantyzmu’, najstarszy istniejący dworzec kolejowy na świecie, nowoczesne centrum, wzgórza dookoła miasta). To także jedno z najważniejszych miejsc na imprezowej mapie Zjednoczonego Królestwa. No i ma ładną nazwę 🙂

  Darmoloty weekendowe UK

  _______

  Jakie kierunki wyjazdów weekendowych są dla Was najbardziej interesujące? Podpowiadajcie nam na zapytaj@darmolot.pl

  TAGI: , , , , , , , , ,