• Poradnik: Alternatywne sposoby na nocleg

  Autor:   |   30 lipca, 2015 Komentują 0

  Doskonale wiemy, że każdy preferuje inne opcje noclegowe. Dla jednych największą atrakcją jest spanie „pod gołym niebem”, inni preferują sypialnie wieloosobowe w hostelach, jeszcze inni wybiorą hotel z własną łazienką.

  Pisaliśmy już o tym, jak szukać tanich noclegów, więc teraz przyszedł czas, aby pokazać wam alternatywne sposoby na nocleg.

  COUCHSURFING:

  Po pierwsze: Couchsurfing, czyli międzynarodowa sieć noclegowa, którą ludzie stworzyli sami dla siebie i innych. W wolnym tłumaczeniu oznacza surfowanie po kanapach.

  To bardzo ciekawa opcja noclegu nie dlatego, że jest darmowa, ale dlatego, że może być czymś dużo więcej niż nocleg

  Sprawdzoną stroną oferującą darmowe noclegi u zarejestrowanych użytkowników jest strona www.couchsurfing.com. Korzystanie z tego serwisu polega na stworzeniu własnego profilu, co jest równoznaczne z tym, że zgadzamy się gościć ludzi z całego świata, którzy chcieliby odwiedzić miejsce, w którym mieszkamy. Jednocześnie sami mamy możliwość wyszukiwania noclegów.

  System działania jest bardzo prosty: szukamy użytkownika, który oferuje nocleg w swoim domu/mieszkaniu. Serwis działa na zasadzie wymiany: różni użytkownicy dają możliwość noclegu, ale ważne jest żebyśmy i my dali taką możliwość innym osobom.

  Co daje nam Couchsurfing? Taki sposób na nocleg to nie tylko oszczędność. To także przygoda, która daje nam możliwość poznania nowych ludzi, którzy często angażują się, pomagają, oprowadzają po mieście pokazując ciekawe miejsca.

  Forma noclegu zwana couchsurfingiem jest niezwykle popularna na całym świecie, o czym świadczy kilka milionów zarejestrowanych użytkowników. Aby korzystać z tych dobrodziejstw, wystarczy zarejestrować się na stronie, uzupełnić swój profil i wyszukać „kanapy” w miejscu, do którego zmierzamy. Zarejestruj się na stronie i ciesz się darmowym noclegiem>>> .

  Hospitality Club

  Czym jest Hospitality Club?

  Celem serwisu jest zbliżanie ludzi – goszczący i gości, podróżników i miejscowych. Członkowie Hospitality Club pomagają sobie nawzajem w czasie podróży. Oferują nie tylko nocleg, ale również prezentują swoje miasto. Udział w Klubie jest zupełnie darmowy – każdy może się przyłączyć. Zarejestrowani i zaakceptowani członkowie mają wgląd do informacji o innych członkach w Klubie.

  Klub jest założony i prowadzony przez wolontariuszy, którzy wierzą, że ułatwienie podróżnikom kontaktów z lokalną ludnością w innych krajach i innych kulturach przyczyni się do budowania lepszego świata. Rejestrując się w serwisie mamy możliwość spotkania przyjaznych ludzi na całym świecie. Wejdź na pokład/przyłącz się>>>

  Airbnb

  Airbnb, czyli jeden z ulubionych sposobów na nocleg w podróży. Idea serwisu jest bardzo prosta – ludzie z całego świata, którzy dysponują wolnym lokum, rejestrują się na stronie i w swoim profilu prezentują nieruchomość do wynajęcia. Każdy, kto chce może taką nieruchomość (pokój lub nawet całe mieszkanie wynająć na czas podróży). Proste, prawda?

  Wynajem mieszkania za pośrednictwem Airbnb to bardzo dobra alternatywa dla pobytu w hostelu/hotelu, jeśli podróżuje się w większej grupie (rodzina, przyjaciele). Koszt takiego wynajmu często jest tańszy niż koszt hostelu (w przeliczeniu na osobę). Jest to idealna opcja przy rezerwacjach od kilku do kilkunastu dni.

  Ważne: Airbnb daje nam możliwość zamieszkania wśród normalnych ludzi, poza przepychem hotelowym itp., a co za tym idzie – mamy możliwość poznania miejsc z zupełnie innej perspektywy. Zarejestruj się na Airbnb>>>.

  Namiot

  W temacie tanich lub darmowych noclegów napisano/powiedziano już bardzo wiele. Mamy wrażenie, że przestano doceniać namioty. Pamiętajmy jednak o tym, że na całym świecie istnieją piękne miejsca, które nie oferują innych opcji noclegowych. Namiot okazuje się być też świetną alternatywą w podróżach autostopowych, które są nieprzewidywalne, ciężko w nich trzymać się ustalonych dat, tak ważnych w kanapowym surfowaniu. Jeżeli chcemy podróżować tanio, niezależnie, bezpiecznie i swobodnie – warto mieć ze sobą namiot. Namiot – to wolność.

  Znacie jakieś inne, ciekawe alternatywy noclegowe? Podzielcie się z innymi w komentarzu lub piszcie na kontakt@darmolot.pl

  TAGI: , , , ,