• Poznań-Wrocław w 25 minut? Teraz to możliwe

  Autor:   |   25 sierpnia, 2011 Komentują 0

  Na środowej konferencji prasowej prezes niemieckiej, biznesowej linii lotniczej Jetisfaction, Joachim Jones potwierdził plan lotów przygotowany dla polskich portów lotniczych. Już od 6 września przewoźnik powraca na poznańską Ławicę, skąd polecimy do Wrocławia i Münster/Osnabrück, a w nieodległej przyszłości także do Zurychu. Rejs do stolicy Dolnego Śląska trwać będzie jedynie 25 minut (!) a ceny biletów zaczynać mają się już od 25 EUR.


  Na początek rejsy odbywać będą się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki. Samoloty wystartują z Poznania o 8:00, natomiast powrót z Wrocławia przewidziany jest na godzinę 18:30.

   

  Dla porównania podróż Ekspresem InterCity trwa 2 godziny i 21 minut, a cena biletu w pierwszej klasie wynosi 120,50 złotych. Co prawda kolej proponuje tańsze rozwiązanie w postaci przejazdu pociągiem InterRegio za 31,50 złotych, natomiast klient biznesowy, do którego ofertę kieruje niemiecki operator może nie przystać na jakość usług świadczonych przez Przewozy Regionalne.

   

  Jetisfaction jest kolejną linią lotniczą, która zdecydowała się na wejście na polski rynek lotów krajowych. Już dawno minęły czasy kiedy jedynym przewoźnikiem łączącym polskie miasta był LOT. Po wielkim sukcesie trasy Kraków-Gdańsk, nie tak dawno temu swoją siatkę połączeń wzbogacił EuroLOT oferując połączenia na trasach Kraków-Poznań, Kraków-Szczecin, oraz Rzeszów-Wrocław i Rzeszów-Szczecin. Nowe kierunki wystartują na przełomie września i października, stanowiąc konkurencję dla pociągów InterCity i Przewozów Regionalnych. W tej chwili podróż koleją z Podkarpacia do Szczecina trwa ponad 13 godzin, a za bilet drugiej klasy TLK zapłacimy 73 złote oraz 107 złotych w klasie pierwszej. EuroLOT w ramach promocji swoich połączeń zaproponował cenę biletów na wszystkich trasach w wysokości 150 złotych (o ile zakupu dokonano w okresie między 12 a 19 sierpnia).

  Cieszy fakt, iż strategia polskiej firmy wydaje się być przemyślana, a zapowiedzi ekspansji na trasach krajowych są sukcesywnie realizowane.

  TAGI: , , ,