• Limity bagażowe w wybranych liniach lotniczych

  Autor:   |   21 lipca, 2011 Komentują 0
  3d illustration: Land and a group of suitcases. To take a vacation rental

  Niezwykle ważna kwestia. Ile bagażu możemy ze sobą zabrać na pokład samolotu, zarówno w ramach bagażu podręcznego, jak i rejestrowanego? Poniżej krótka ściąga.

  Limity bagażu w Ryanair

  Bagaż podręczny

  Jedna sztuka bagażu o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm i wadze nie większej niż 10 kg.

  Bagaż rejestrowany :

  Za darmo można przewieźć wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy spacerowy.

  Limity bagażu w Wizzair

  Bagaż podręczny

  Przewoźnik oferuje możliwość przewozu bagażu podręcznego w dwóch opcjach, ale ściśle przestrzega zasady „jeden bagaż podręczny na pasażera”.

  1. Mały bagaż podręczny:
  Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.

  2. Duży bagaż podręczny:
  Jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm, można zabrać go na pokład za określoną opłatą. Bagaż musi zmieścić się w schowku nad siedzeniami. Pasażer musi być w stanie umieścić go tam samodzielnie. W przypadku zakupu przez stronę internetową, wysokość opłaty obliczana jest w oparciu o planowaną długość lotu i datę:

   

  Bagaż rejestrowany

  Dodatkowo przysługuje prawo do przewozu do 6 sztuk bagażu rejestrowanego, przy czym waga pojedynczej sztuki nie może przekraczać 32 kg. Maksymalne wymiary bagażu:

  Szerokość: 149,9 cm
  Wysokość: 119,4 cm
  Długość: 171,5 cm

  Aby wyświetlić podgląd opłaty za bagaż dla swojej podróży, możecie również skorzystać z kalkulatora opłaty za bagaż.

   

  Limity bagażu w Easyjet

  Bagaż podręczny

  Każdy pasażer jest uprawniony do przewozu jednej sztuki bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 56x45x25 cm (wymiary obejmują rączki i kółka). Nie ma restrykcji odnośnie wagi, linia wymaga jedynie, by osoba go wnosząca była w stanie samodzielnie, bez pomocy innych, umieścić go w schowku bagażowym nad głowami.

  Bagaż rejestrowany

  Za dodatkową opłatą można przewozić także bagaż rejestrowany, czyli maksymalnie trzy sztuki bagażu rejestrowanego na osobę. Jedna sztuka nie może ważyć więcej niż 32 kg. Opłata internetowa za bagaż rejestrowany jest wyświetlana w ramach procedury rezerwacji.

  Limity bagażu w LOT

  Bagaż podręczny

  Każdy pasażer jest uprawniony do bezpłatnego przewozu pod swoją opieką bagażu podręcznego. W zależności od klasy podróży pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład:

  • w Klasie Biznes – 2 sztuki każda do 9 kg
  • w Premium Club – 2 sztuki do 12 kg łącznie(jedna sztuka max 8 kg)
  • w Klasie Ekonomicznej – 1 sztuka do 8 kg

  Bagaż podręczny powinien zmieścić się w górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem.

  Bagaż rejestrowany

  W zależności od klasy podróży i portu docelowego obowiązują następujące zasady:

  Pasażerom statusowym programu Miles & More przysługuje dodatkowa ilość bagażu w ramach bezpłatnego limitu. Waga bagażu zależy od klasy podróży.

  Limity bagażu w Lufthansie

  Podróżując Pierwszą Klasą lub Klasą Business, możemy wziąć ze sobą na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego z zawartością. Pasażerowie w klasie turystycznej mogą zabrać ze sobą do samolotu jedynie jedną sztukę bagażu podręcznego.

  Każda sztuka bagażu nie może być większa niż 55x40x23 cm i nie może ważyć więcej niż 8 kg. Wyjątkiem są składane torby ubraniowe, których dopuszczalne wymiary nie mogą przekroczyć 57x54x15 cm.

  Bagaż rejestrowany:

  Limity bagażu w Norwegian

  Bagaż podręczny:

  Pasażer może zabrać na pokład 1 sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm.

  Bagaż rejestrowany:

  Każdy pasażer norweskich tanich linii lotniczych, za dodatkową opłatą, może zabrać maksymalnie 2 sztuki bagażu rejestrowanego na jeden odcinek podróży o maksymalnej wadze 20 kg każda. Linia lotnicza wymaga aby każdy bagaż rejestrowany musi posiadać informacje dotyczącą właściciela tj. imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.

   

   

  TAGI: , , ,
  < > Zobacz wszystkie