• Jak szukać tanich lotów?

  Autor:   |   7 maja, 2011 Komentują 15

  Jak szukać tanich biletów lotniczych?

  Tanie linie lotnicze takie jak Ryanair, Wizz Air czy easyJet praktycznie cały czas dają możliwość kupienia biletów w promocji. Ceny zmieniają się bardzo dynamicznie i czasem można trafić na niezłe okazje, np. 2 lata temu Ryanair oferował loty za 0 zł, czyli lot rzeczywiście za darmo. Często natomiast można natrafić na takie promocje jak loty za 16zł (zobacz Wakacje w maju za 32 zł [w obie strony]?)

  Jeśli chcemy upolować lot do miejsc, które się nam marzą, potrzebujemy trochę czasu by to zrealizować. Najlepiej jednak obrać kilka kierunków w które chcemy się wybrać, istnieje zdecydowanie większa szansa, że uda nam się „załapać” na tani lot.

  UWAGA: Poszukiwanie tanich lotów może uzależniać.

  Góry z chmur - widok który uzależnia

   

   

  Europa tuż za rogiem

   

  Wyszukiwanie biletów do krajów Europejskich najlepiej zacząć do 2 miesięcy przed planowaną datą. Ryanair na ogół oferuje tanie bilety na 2 – 3 miesiące, ceny biletów w kolejnych miesiącach   są zdecydowanie wyższe.

  Nie wszyscy wiedzą o tym, że można uniknąć opłaty za kupienie biletu na stronie Ryanair.com, wystarczy zaopatrzyć się w kartę Mastercard Prepaid (gdzie można wyrobić karty płatnicze?), cena płatności inną kartą obciążona jest dodatkowymi 5 EUR za lot w jedną stronę. Czyli jeśli kupujemy bilet tam i z powrotem dodatkowo zapłacimy za niego 10 EUR.

   

  Hiszpania w marcu

  Lecz zdarzają się wyjątki od tej reguły. Nam mimo wcześniejszego planowania nie udało się znaleźć bardzo tanich biletów na wyjazd do Malagi w lutym (więcej: Gdzie w słońcu skąpane palmy) i całkowity koszt przelotów wyniósł 288 zł (4 loty z Ryanairem znalezione dzięki programowi Azuon).

  Podczas wyszukiwania lotów ważne jest również lotnisko docelowe. Jeśli na przykład planujemy wyjazd do Kopenhagi warto przyjrzeć się okolicznym lotniskom i sprawdzić koszty dojazdu do danej lokalizacji. Okazuje się, że można znaleźć loty do pobliskiego Malmo w Szwecji i dotrzeć tam przy pomocy autobusu bądź pociągu.(FORUM)

   

  Szukamy lotów poza Europę

  Szukanie lotów na inne kontynenty lepiej rozpocząć na 4-10 miesięcy wcześniej niż planowana data wyjazdu. Warto skorzystać z takich narzędzi jak Hipmunk czy Skyscanner by znaleźć połączenie. Rozsądnym posunięciem jest poszukiwanie połączeń z dużych hubów przesiadkowych takich jak Londyn, Frankfurt-hahn, Paryż, Madryt, Amsterdam. Czyli zaczynamy od sprawdzenia  np. połączenia z Londyn Heathrow do Kuala Lumpur i na podstawie najtańszych połączeń dostosowujemy nasz wylot z Polski. Po sprawdzeniu cen w wyszukiwarkach, najlepiej dokonać rezerwacji na stronie przewożnika, gdyż możemy zaoszczędzić dzięki temu na rezerwacji.

   

  Niezbędne narzędzia Poszukiwacza Lotów

  1. www.skyscanner.com – wyszukiwarka i porównywarka w jednym. Narzędzie to pozwala na wyszukiwanie lotów z przesiadkami. Ciekawa opcja to przeglądanie najniższych cen z w danym miesiącu, mamy możliwość wyboru dni z najniższymi cenami.

   

  Skyscanner - widok miesięczny lotów Warszawa - Moskwa

  2. Azuon – to wyszukiwarka tanich połączeń, dostępna w formie programu do instalacji (działa na komputerach z systemem Windows). Azuon przeszukuje strony tanich linii lotniczych, pokazując aktualne ceny. Narzędzie szczególnie przydatne w poszukiwaniu lotów z przesiadkami. Azuon jest dostępny w dwóch wersjach, płatnej i bezpłatnej. Bezpłatna działa na tej samej zasadzie, jednakże pokazuje 1/4 wyników z cenami. Program dostępny tutaj (http://azuon.com). Warto pamiętać o tym, że program działa jako lokalna wyszukiwarka, czasem zdarza się że Ryanair blokuje adresy IP z których wyszukujemy zbyt dużo połączeń. jesli mamy zmienny adres Ip to nie jest problemem, wystarczy restart modemu i voila. Gdy adres jest staly warto pomyśleć o użytkowaniu programów typu CyberGhostVPN, zapewnia on zmienny adres IP i nie zostaniemy zbanowani.

  Dokładny opis funkcji programu znajdziecie w artykule:  http://darmolot.pl/2011/06/najlepszy-program-do-wyszukiwania-tanich-lotow-azuon/

  Azuon wyszukiwarka tanich lini lotniczych

  5. kayak.com – wyróżniająca się na tle innych wyszukiwarka pozwalająca na wybór strony na której dokonamy bookingu. Opcja „multicity” pozwala na przesiadki w wielu miejscach.

  6. hipmunk.com – bardzo ciekawa wyszukiwarka z graficznym przedstawieniem połączeń. Na uwagę zasługuje parametr wyszukiwania o nazwie „Agony” , będący najlepszą kombinacją ceny, długości lotu oraz ilości przesiadek.

  hipmunk.com wyszukiwarka

  hipmunk.com z opcją "agony"

  _______________________________

  Znasz inne narzędzia do poszukiwania tanich lotów? Masz pytania dotyczące latania? Zostaw komentarz lub napisz na kontakt@darmolot.pl

  TAGI: , , , , ,